Hejtman Michal Hašek otevřel zrekonstruovanou hlavní budovu Domova pro seniory Plaveč

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pondělí dne 5. prosince 2011 slavnostně otevřel zrekonstruovanou „Hlavní budovu“ Domova pro seniory Plaveč.

Podle původního záměru byla celková rekonstrukce časově rozložena až do roku 2012, stavební práce se však podařilo dokončit ještě letos. Toto zrychlení umožnilo zařazení projektu do úvěrového investičního programu v rámci čerpání úvěru od Evropské investiční banky. „Cením si toho, že stavební práce, které probíhaly v tomto památkově chráněném objektu za plného provozu, měly minimální dopady na klienty,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Jde v pořadí o druhou dokončenou stavbu z deseti podobných investičních akcí ve všech okresech kraje. Práce na rekonstrukci budovy trvaly 12 měsíců, náklady činí 37,5 milionu korun. Zlepšila se tak kvalita ubytování, celý objekt je nyní bezbariérový. Došlo také k redukci počtu vícelůžkových pokojů, ze kterých vznikly po úpravách pokoje dvojlůžkové. V prvním podlaží hlavní budovy bylo zrekonstruováno nádvoří, které se využívá k pořádání společenských a kulturních akcí.
foto JMKfoto JMKfoto JMK