Hejtman Michal Hašek se zúčastnil zahájení XXV. sjezdu České lékařské komory

 
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v sobotu 19. listopadu 2011 v Brně zúčastnil zahájení XXV. sjezdu České lékařské komory.

V úvodu sjezdu vystoupil s projevem. V něm jednak poděkoval lékařům za kultivovaný dialog v rámci jarní akce „Děkujeme, odcházíme“ a připomněl pozitivní roli regionů, které byly pozorovateli jednání mezi vládou, ministrem Hegerem, Českou lékařskou komorou a Lékařským odborovým klubem. Michal Hašek potvrdil, že stejně jako lékaři bude trvat na splnění závazku, který letos na jaře dal ministr Leoš Heger ve vztahu k odměňování lékařů. Zároveň informoval o tom, že kraje nemají v současné situaci možnosti případně doplnit chybějící finanční prostředky, pokud ministr Heger poruší svůj závazek a vláda dá v příštím roce na platy lékařů méně peněz.

Z pohledu krajského zdravotnictví hejtman Hašek informoval o koordinovaném postupu krajů ve věci optimalizace akutní lůžkové sítě, dále o jednání s ministerstvem zdravotnictví ve věci úhradové vyhlášky na rok 2012. Hovořil také o údajném požadavku krajů na přeregistraci ambulantních lékařů. Michal Hašek jasně deklaroval, že nešlo o požadavek krajů, ale o návrh ministerstva zdravotnictví, ke kterému se kraje pouze vyjadřovaly.
foto JMKfoto JMKfoto JMK