Hejtman Michal Hašek předal Ceny Jihomoravského kraje

Hejtman Michal Hašek dnes ve čtvrtek 10. listopadu 2011 v prostorách zámku v Mikulově předal Ceny Jihomoravského kraje. V rámci slavnostního večera spojeného s koncertem sboru Virtuosi di Mikulov ocenil hejtman 14 osobností z nejrůznějších oblastí lidské činnosti od archeologie po vrcholový sport.

Zastupitelstvo Jihomoravského kraje každoročně od roku 2004 udělením Ceny JMK oceňuje vynikající zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy osobností, které se na jeho území narodily, žijí nebo jsou s ním spojeny svým působením a jejichž život, dílo, činnost nebo jednání výrazným způsobem reprezentuje Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu.

Oceněným je například nedávno zesnulý člen Městského divadla Brno Erik Pardus, varhanice a hudební pedagožka Alena Štěpánková Veselá nebo herec Jan Čenský, kterého zastupitelé ocenili za dlouholeté moderování hodonínského finále soutěže Miss Roma ČR.

Projev hejtmana Michala Haška na slavnostním večeru ZDE (doc, 34 kB). Seznam oceněných včetně jejich profilů ZDE (doc, 45 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK