Hejtman Michal Hašek jednal s ministrem obrany o budoucnosti vojenského újezdu Březina

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes v úterý dne 8. listopadu 2011 jednal s ministrem obrany Alexandrem Vondrou o návrhu ministerstva obrany redukovat výměru vojenských újezdů. Hejtman se také přímo na místě seznámil s plány nových hranic Vojenského újezdu Březina.

Jihomoravský hejtman vzal na vědomí návrhy ministerstva obrany na redukci vojenského újezdu o 5 procent. „Tím, že ministerstvo obrany vstřícně vyřeší restituční požadavky dr. Belcrediho, bude mít obec Podivice otevřené hranice a přestane být enklávou vojenského újezdu. Starostům přilehlých obcí jsem nabídl, že jim osobně zprostředkuji jednání s ministerstvem obrany při řešení jejich budoucích požadavků v souvislosti se soužitím s Vojenským újezdem Březina,“ řekl k jednání hejtman Michal Hašek.

Na jednání s ministrem obrany hejtman také dohodl rozšíření využitelnosti vojenského výcvikového prostoru pro výcvik složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje, zejména Policie ČR.
Hejtman též informoval ministra obrany o podpoře Vojenského uměleckého souboru Ondráš ze strany Jihomoravského kraje - Michal Hašek a Alexandr Vondra se shodli na velké kulturní hodnotě souboru a jeho nezastupitelné roli při vytváření dobrého jména české armády.

foto JMKfoto JMKfoto JMK