Hejtman Michal Hašek ocenil nejlepší hasiče

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v dopoledních hodinách v sobotu dne 22. října 2011 na nádvoří hradu Špilberk v Brně poblahopřál k udělení služebních medailí nejlepším příslušníkům Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. V prostorách hradu následně složili slavnostní slib noví členové HZS JMK.

Hejtman Michal Hašek poděkoval všem hasičům za obětavou práci, kterou odvádějí v často obtížných podmínkách. „Letos hrozilo na jižní Moravě zavření šesti profesionálních stanic Hasičského záchranného sboru. A tak stejně jako očekáváme, že vy pomůžete nám, tentokrát pomohl kraj svým hasičům. Pomohli jsme zcela výjimečně a mimořádně a dali jsme peníze státem zřizovaným složkám – Hasičskému záchrannému sboru i Policii České republiky,“ řekl v projevu k přítomným hasičům hejtman Michal Hašek.

Hejtman popřál devíti oceněným medailí III. stupně za deset let vzorné služby a šesti držitelům medaile II. stupně za dvacet let služby v hasičském záchranném sboru. Slavnostní slib pak na nádvoří hradu složilo celkem 69 nových hasičů - z nich celkem šest ženských příslušnic cechu sv. Floriána.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK