Hašek: Hejtmani ČR a SR jednají společně v Bruselu o prioritách EU 2014 - 2020

Poprvé v novodobé historii České republiky a Slovenské republiky dnes vyrazili do Bruselu, na základě iniciativy Asociace krajů ČR a partnerské slovenské organizace SK8, čeští i slovenští hejtmani, aby v příštích dvou dnech absolvovali řadu jednání se členy Evropské komise, Výboru regionů EU i dalších významných institucí, především na téma priorit kohezní politiky EU, které budou financovány v českých i slovenských regionech v letech 2014 - 2020.

V pondělí se všichni hejtmani pod vedením předsedy Asociace krajů ČR a jihomoravského hejtmana Michala Haška sejdou se slovenským eurokomisařem Marošem Šefčovičem a s rakouským eurokomisařem Johannesem Hahnem, který má na starosti právě otázky regionálního rozvoje a priority kohezní politiky EU 2014 - 2020. Dále hejtmani zavítají na akci Open days, která každoročně přivede do Bruselu zástupce všech evropských regionů k diskusi o aktuálních problémech EU. V úterý proběhne jednání s českým eurokomisařem Štefanem Fülem a také přijetí velvyslankyní ČR Milenou Vicenovou.

"Společnou cestu českých a slovenských šéfů regionů do Bruselu považuji za významný předěl a počin ve spolupráci krajů ČR a SR. Chceme přímo členům evropské komise prezentovat dosavadní vynikající výsledky práce krajů v ČR i SR v oblasti fondů EU na regionální rozvoj, diskutovat o podobě nových priorit a systému rozhodování i administrace fondů EU na regionální úrovni a také v přeshraniční spolupráci v letech 2014 - 2020 z pohledu krajů," komentoval po příletu do Bruselu hejtman Michal Hašek.