Hejtman Michal Hašek se setkal s představiteli krajské rady Svazu důchodců

 

 

Hejtman Michal Hašek se dnes v úterý 11. října u příležitosti Mezinárodního dne seniorů setkal s představiteli krajské rady Svazu důchodců ČR.

Hejtman Hašek vyjádřil potěšení z velkého zájmu o Senior pasy, jejichž držitelů je v Jihomoravském kraji v současné době už téměř šedesát tisíc. „Jsme také jediným krajem, který každoročně poskytuje částku 900 tisíc korun na aktivity Krajské rady seniorů, a dávám zde veřejný příslib, že tomu tak bude i v dalších letech. Věřím, že i nadále budeme spolupracovat,“ zdůraznil hejtman.

V následné diskusi, které byla přítomna také radní Marie Cacková, zástupci jednotlivých organizací Svazu důchodců na jižní Moravě sdělovali své náměty pro lepší spolupráci s krajskou samosprávou. „Jsem ráda, že zde zazněly konkrétní návrhy. Zvážíme například možnost jednodušší administrace dotací pro seniorské organizace,“ řekla radní Cacková.

Senior pasy jsou unikátním projektem Jihomoravského kraje, který vznikl na podporu obyvatelstva s věkem od 55 let. Zapojení do projektu je zdarma. Projekt přináší ucelený a jednotný systém slev na výrobky a služby poskytovaný držitelům Senior pasů.
Nabízené slevy ve výši 5 - 50 procent jsou zaměřeny na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělání, muzea, galerie, ale i spotřební nákupy.


Svaz důchodců ČR vznikl v roce 1990 a jeho cílem je ochrana práv a oprávněných zájmů všech důchodců. Svaz se podílí i na humanitární činnosti, zejména poradenství, sousedské výpomoci či alternativní pečovatelské činnosti. Má své krajské rady i organizace v jednotlivých městech či větších obcích naší republiky.
foto JMKfoto JMK