Hejtman Michal Hašek jednal s americkým velvyslancem

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se dnes 11. října 2011 setkal v budově krajského úřadu v Brně s americkým velvyslancem v ČR Normanem L. Eisenem.

Hejtman Michal Hašek navrhl americkému velvyslanci uspořádání společného podnikatelského a investičního fóra, na kterém by region jižní Moravy mohl prezentovat všechny příležitosti, které nabízí investorům. „Jsme region, který investuje do inovativní ekonomiky a pro americké společnosti tu určitě existuje velký potenciál,“ řekl hejtman. Americký velvyslanec připomněl, že firmy z USA jsou na třetím místě v žebříčku zemí, které v ČR vytvářejí nová pracovní místa.
Jihomoravský kraj má ale také co nabídnout turistům. „Chtěli bychom ve spolupráci s americkou ambasádou představit čtenářům amerických médií náš region jako výjimečnou destinaci v rámci České republiky i Evropské unie. Jeho skvělé kulturní a přírodní bohatství a skvělé víno, které nabízí,“ zdůraznil hejtman Hašek. V minulosti už v podobném duchu psali o Jihomoravském kraji New York Times.

Americký velvyslanec s oběma iniciativami souhlasil. A přidal ještě třetí. Rád by uspořádal degustaci moravských a kalifornských vín, která by představila znalcům vína v USA moravská vína. „Moravské víno mám rád a servíruje se v mé rezidenci,“ připomněl velvyslanec Eisen, jehož maminka pochází z Československa a on sám ovládá základy češtiny.
foto JMKfoto JMKfoto JMK