foto 1 foto 2

Hejtman Hašek se setkal s lichtenštejnským vicepremiérem

Vicepremiér Meyer a hejtman Hašek: České inovativní projekty může podpořit Lichtenštejnský investiční trh

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se dnes v úterý 4. října 2011 setkal s delegací Lichtenštejnského knížectví vedenou vicepremiérem Martinem Meyerem.

Lichtenštejnského vicepremiéra, který s sebou přivezl početnou delegaci podnikatelů, zaujaly podnikatelské inkubátory a inovativní centra, která v uplynulých letech zřídil Jihomoravský kraj. „Chceme budovat v Lichtenštejnsku inovační centrum a to jihomoravské pro nás bude příkladem, jak něco takového realizovat,“ vysvětlil Meyer.

Vicepremiér Meyer nabídl firmám v Jihomoravském kraji účast na Lichtenštejnském projektu investičního trhu. „Podstatou tohoto projektu je, že se v něm mohou setkat podnikatelé hledající kapitál s podnikateli, kteří naopak finance potřebují. V současné době se v tomto projektu soustředí 200 miliard Euro,“ uvedl vicepremiér Meyer. Hejtman Hašek nabídl jako předseda Asociace krajů ČR koordinaci spolupráce se všemi regiony v zemi. „Je to ohromná příležitost pro české firmy a udělám vše pro to, abychom ji využili. Vítám to jako vynikající zprávu pro firmy v ČR – v době krize je to obzvlášť zajímavá nabídka,“ zdůraznil hejtman.

Lichtenštejnský vicepremiér také informoval hejtmana o tom, že lichtenštejnský potravinářský průmysl uvažuje o expanzi do střední a východní Evropy. „Uvažují o tom, že by u nás na jižní Moravě postavili nový výrobní závod. Uděláme maximum pro to, abychom tuto investici získali. Pro jižní Moravu by to znamenalo desítky nových pracovních míst a také novou příležitost pro subdodavatele, naše zemědělce,“ sdělil hejtman Hašek s tím, že jednání o investici začnou okamžitě.
foto JMK