Prezident Václav Klaus a hejtman Michal Hašek zamířili za studenty

Beseda se studenty krajem zřizovaného Gymnázia na třídě Kpt. Jaroše nebo návštěva katedrály sv. Petra a Pavla – to je jen několik bodů z programu pondělní návštěvy prezidenta Václava Klause v moravské metropoli. Hlavu státu na jeho návštěvě Brna doprovázel jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Ústředním bodem dopoledního programu byla návštěva brněnského Gymnázia na třídě Kpt. Jaroše. „Je mi velkou ctí, že jsem dnes mohl prezidenta Václava Klause doprovodit na vaši školu. Ten výběr nebyl náhodný. Plejáda vašich úspěchů je nám dostatečně známá samozřejmě i na jihomoravském hejtmanství - naše dnešní společná cesta tedy nemohla z pohledu krajem zřizovaných škol v Brně vést nikam jinam,“ konstatoval před zaplněnou aulou hejtman Michal Hašek.

„Jsem moc rád, že jsem tady po čtrnácti letech,“ připomenul prezident Václav Klaus svoji první návštěvu v Gymnáziu na třídě Kpt. Jaroše, v tom čase na postu předsedy vlády ČR. Poté prezident hodinu odpovídal na dotazy studentů a pedagogů školy – nechyběla mezi nimi ani témata kladů a záporů přijetí eura Českou republikou, korupce, potřeba reformních změn v českém školství nebo reorganizace systému úřadů práce.

Poté prezident Václav Klaus spolu s hejtmanem Michalem Haškem navštívil katedrálu sv. Petra a Pavla na Petrově, kde se setkali se sídelním biskupem Vojtěchem Cikrlem. Svoji návštěvu Brna prezident zakončil na strojírenském veletrhu.

foto JMKfoto JMKfoto JMK