Svátek seniorů měl premiéru

Na brněnském náměstí Svobody měly v sobotu premiéru oslavy Mezinárodního dne seniorů. Celodenního svátku s bohatým kulturním programem se zúčastnili také představitelé Jihomoravského kraje.

Přítomné při zahájení přivítala krajská radní Marie Cacková, která zdůraznila, že Jihomoravský kraj se snaží, aby se jak rodinám s dětmi, tak lidem ve vyšším středním věku žilo co nejlépe. „Jedním z projektů, kterými se snažíme vyjít vstříc, je právě projekt Senior pasů, do kterého je v současnosti zapojeno na 55 000 uživatelů a 900 poskytovatelů slev. Zatímco při zavedení rodinných pasů jsme se inspirovali v Dolním Rakousku, Senior pasy je náš projekt, který Jihomoravský kraj podporuje v letošním rozpočtu částkou 5 milionů korun. Jeho součástí jsou i Senior pointy, kontaktní místa v Brně, Tišnově, či Blansku, kde se zájemci dozví nejen vše o Senior pasech, ale i o dalších věcech které je zajímají, například z oblasti sociálních služeb nebo zdravotnictví,“ uvedla radní Marie Cacková.

Během odpoledne předal náměstek hejtmana Stanislav Juránek Senior pasy také dvěma účinkujícím, herečkám Květě Fialové a Nadě Konvalinkové. Jubilejní Senior pas převzala také Věra Růžičková, olympijská vítězka v gymnastice z Londýna 1948. V pestrém kulturním programu vystoupili také Jožka Šmukař, Naďa Urbánková, Vladimír Hron, Pavel Dobeš, dětské folklorní soubory či mažoretky.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK