Ocenění úspěšných mladých olympioniků

Poděkování medailistům z červnových soutěží v Olomouckém kraji

Jihomoravští medailisté z letošních Her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2011 - sportovci i trenéři – v úterý převzali v zasedacím sále krajského zastupitelstva ocenění z rukou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Stanislava Juránka, předsedy Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost krajského zastupitelstva Jiřího Jandy a vedoucí odboru školství Krajského úřadu JMK Hany Polákové.

Náměstek hejtmana Stanislav Juránek poděkoval všem sportovcům, jejich trenérům a rodičům za úspěšnou reprezentaci jižní Moravy: „Mám velikou radost z toho, jak jste bojovali, díky Vám jsme se stali těmi nejlepšími. Sami víte, jak jste se museli připravovat. Přeji Vám, aby píle, kterou jste do přípravy vložili a smysl pro fair play Vám zůstaly i v dalším životě. Věřím, že to nebyla poslední olympiáda, na které jste vyhráli.“
Jiří Janda ve svém poděkování zdůraznil, že málokdo může říci, že se podílel na vítězství Jihomoravského kraje při tak významné soutěži: „Gratuluji Vám a přeji, abyste zážitky z letošní olympiády zažívali dále a uvědomili, že přátelství navázaná při sportovních soutěžích jsou ta nejcennější na světě“.

Výprava Jihomoravského kraje z Her V. letní olympiády dětí a mládeže, která se v červnu konala v Olomouckém kraji, přivezla celkem 29 zlatých, 21 stříbrných a 40 bronzových medailí. Jihomoravská reprezentace tak s velkou převahou zvítězila v soutěži krajů.


Další informace lze najít také na http://www.jmkodm.cz/  a http://www.olympic.cz/odm2011/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK