Hejtman poděkoval organizátorům dožínek

Hejtman Michal Hašek se ve čtvrtek v prostorách brněnského sídla krajského úřadu setkal se zástupci všech organizací, které přispěly k uskutečnění letošních krajských dožínek, a poděkoval jim za dokonale zvládnuté zabezpečení letošních oslav.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří při organizaci a programu letošních dožínek přiložili ruku k dílu. Možná to vypadá automaticky, ale já vás chci ubezpečit, že se o žádný automatismus nejedná - jsou totiž kraje, kde se již řadu let dožínky nepořádaly a nepořádají. Já doufám, že na jižní Moravě se toto nikdy nestane,“ řekl při setkání hejtman Michal Hašek, který vyzdvihl velký zájem, který letošní dožínky vyvolaly mezi veřejností.

Novodobá tradice pořádání krajských dožínek vznikla v roce 2004, kdy se uskutečnily v Hustopečích. Letošní oslavy hostilo brněnské Mendlovo náměstí, kam 3. září zavítaly tisíce návštěvníků. Oslavy konce žní se tento rok spojily se dnem otevřených dveří pivovaru Starobrno. Program, který již posedmé uspořádal Jihomoravský kraj společně s Regionální agrární komorou, zahájil tradiční krojovaný průvod, který se letos na místo konání vydal od krajského úřadu. Po následném „Poděkování za úrodu“ starobrněnským opatem Evženem Martincem se uskutečnilo dožínkové pásmo, které obstaral taneční soubor Krúžek z Němčiček - z rukou členů němčičského folklorního souboru pak jihomoravský hejtman Michal Hašek převzal dožínkový věnec. K zabezpečení a také programu akce přispěli velkou měrou například též dobrovolní a profesionální hasiči a stejně tak městská a státní policie.
foto JMKfoto JMKfoto JMK