V Brně vznikl první Senior Point v České republice

První Senior Point v České republice dnes na brněnském Mendlově náměstí slavnostně otevřel hejtman Michal Hašek spolu s radní Marií Cackovou.

Senior Point je koncipován jako informační centrum pro seniory. Starší spoluobčané zde obdrží komplexní informace týkající se životních potřeb seniorů z oblasti bezpečnosti, sociálního systému, zdravotnictví, volnočasových aktivit, bytové problematiky a poradenství, nechybí například ani bezplatný přístup na internet.

„Jsem velmi rád, že Jihomoravský kraj je opět v něčem první. Tak, jako jsme před několika lety zahájili projekt Rodinných pasů, stejně jsme mysleli také na naše seniory - od letošního roku jsme tedy opět jako první z regionů ČR umožnili seniorům získat takzvaný Senior pas. Jsem velmi rád, že této příležitosti k dnešnímu dni využilo 55 tisíc seniorů. První Senior Point, který jsme dnes otevřeli, rozhodně není poslední - budou následovat další ve všech okresních městech jižní Moravy,“ řekl u příležitosti otevření premiérového Senior Pointu hejtman Michal Hašek, který následně poděkoval všem, kteří se na tomto projektu podílejí.

„Jde nám o to, abychom lidem v pozdním středním věku, lidem, na které někdy tato společnost zapomíná, nabídli pomocnou ruku a otevřeli jim možnosti dalšího aktivního života. Jsem ráda, že myšlenka informačního centra pro seniory nalezla jasnou formu a dnes zde otevíráme první z celé sítě,“ uvedla radní Marie Cacková.

V dalším průběhu slavnostního dopoledne si přítomní prohlédli prostory nového Senior Pointu a byli svědky ještě jednoho slavnostního aktu – to když hejtman Michal Hašek předal čestný Senior pas starobrněnskému opatovi Lukáši Evženu Martincovi.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 524 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK