Hejtman otevřel novou budovu zahradnické školy v Rajhradě

Nová školní budova Střední odborné školy zahradnické a Středního odborného učiliště v Rajhradě byla dnes otevřena za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, radní Marie Cackové a předsedy Finančního výboru krajského zastupitelstva Zdeňka Dufka.

„Jsem velmi rád, že mohu nový školní rok na jižní Moravě zahájit právě slavnostním otevřením této nové přístavby školy v Rajhradě. Jihomoravský kraj do její výstavby investoval téměř 90 milionů korun. I v době hospodářské a ekonomické krize se tak jako zřizovatel plnohodnotně stará o své školy,“ řekl hejtman Michal Hašek, který škole popřál, aby se v budoucnu stala nejúspěšnější zahradnickou školou v České republice.

Ředitel školy Marek Kňažík ocenil skutečnost, že roční výstavba nové budovy i následné sestěhování proběhlo naprosto bez problému: „Vzniklo zde moderní školské pracoviště, které bude v příštích letech zárukou kvalitní zahradnické výuky v ČR". Ředitel Kňažík poděkoval všem za realizaci této investiční akce. Ocenil zejména, že Jihomoravský kraj vnímá podporu zahradnickému školství jako jednu ze svých priorit v oblasti vzdělávání.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK