Zrekonstruovaná silnice Tasov – Lipov otevřena

 

V Tasově se v pátek uskutečnilo slavnostní otevření nově zrekonstruované silnice Tasov – Lipov. Symbolickou pásku u této komunikace přestřihli náměstek hejtmana Václav Horák, ředitel Správy a údržby silnic Jan Zouhar a starostové Tasova a Hroznové Lhoty František Kraus a Petr Hanák.

Náměstek Horák při této příležitosti zdůraznil, že stěžejním impulsem pro realizaci projektu bylo rozhodnutí představitelů Jihomoravského kraje zařadit stavbu „III/4992 Tasov – Lipov“ do investičního úvěrového programu Evropské investiční banky. Stavba současně patří ke konkrétním krokům při podpoře socioekonomicky slabších mikroregionů Jihomoravského kraje.

Rekonstrukcí silnic v celkové délce 2,760 km za 34,4 milionů korun došlo ke zkvalitnění stavu vozovky silničního spojení mezi silnicemi I/55 a I/71, což se promítá nejen v komfortu jízdy ale i zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Samotné rekonstrukci silnice předcházela výstavba části kanalizace, kterou z vlastních prostředků zajistila obec Tasov. V rámci stavby byla vybudována i nová malá okružní křižovatka s pěti větvemi (stav před rekonstrukcí a po ní ukazují poslední dvě fotografie). Součástí stavby jsou i nové autobusové zálivy. Oproti kontrolní ceně stanovené před začátkem výběrového řízení bylo dosaženo úspory 37 %.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK