Festival pro rodiny: Talentová soutěž už má vítěze

 

Téměř dvacet tisíc lidí se v sobotu vystřídalo na Festivalu pro rodiny ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Největší úspěch mělo finále soutěže Čenda hledá supertalent a koncert první české superstar Anety Langerové.

Festival pro držitele slevových karet Rodinné pasy se konal už po šesté a popularita akce rok od roku stoupá. „Loni se akce zúčastnilo okolo 18 000 návštěvníků, letos se číslo vyšplhalo skoro ke 20 000,“ uvedla jihomoravská radní Marie Cacková, která je autorkou projektu Rodinné pasy.

Na návštěvníky westernovém městečku čekaly kromě mnoha soutěží a atrakcí koncerty českých superstar Zbyňka Drdy a Anety Langerové. „Jsem ráda, že jsem mohla podpořit takové setkání rodin. Návštěvníci si odnesou mnoho zážitků a jistě se zde utvoří i nová přátelství,“ sdělila Aneta Langerová. S ní si dokonce mohla zazpívat i vítězka celorepublikového finále soutěže Čenda hledá supertalent Jana Blažková. Ta v talentové soutěži zpívala a hrála na akordeon. Finálového kola Čenda hledá supertalent se zúčastnilo dvacet soutěžících z celé České republiky. Vítězka je z Kraje Vysočina, na druhém místě skončili Maik a Patrik Polákovi z jižní Moravy, kteří předvedli capoeiru, a třetí skončili akrobaté Gloxíci z Vysočiny.

Soutěž Čenda hledá supertalent je unikátní tím, že zapojuje i děti z neúplných rodin a z dětských domovů. „Obdivuju, co všechno soutěžící předvedli. Mnoho z nich, to může dotáhnout opravdu daleko,“ pochválil účastníky soutěže Zbyněk Drda. Právě on propůjčil projektu tvář a zasedl i v porotě.

Soutěž Čenda hledá supertalent se koná v rámci projektu Rodinné pasy, který nabízí mnoho slev a výhod pro rodiny s dětmi. Zájem o tento projekt stále roste, a přestože Rodinné pasy vznikly v Jihomoravském kraji, dnes už projekt funguje i v Královéhradeckém, Pardubickém, Zlínském kraji či v Kraji Vysočina. O tuto slevovou kartu Rodinné pasy se přihlásilo už skoro devadesát tisíc rodin a Jihomoravané tvoří celou polovinu členů projektu.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK