Vesnice roku Vavřinec obdržela zlatou stuhu

Ve Vavřinci v okrese Blansko byla v sobotu z rukou představitelů Jihomoravského kraje předána ocenění 19 obcím, které se zúčastnily letošního krajského kola soutěže Vesnice roku. Celkovým vítězem se stala a zlatou stuhu z rukou předsedy finančního výboru zastupitelstva Zdeňka Dufka obdržela právě obec Vavřinec, která bude reprezentovat Jihomoravský kraj i v celostátním finále.

Modrou stuhu za společenský život udělila hodnotící komise obci Rudka (okres Brno-venkov). Bílou stuhu za činnost mládeže získala obec Strachotín (okres Břeclav). Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí obdržela obec Hnanice (okres Znojmo). Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu získala obec Hýsly (okres Hodonín).

Vítěz krajského kola soutěže postupuje do celostátního kola, kde se může stát Vesnicí roku České republiky, což se v minulosti podařilo pěti obcím Jihomoravského kraje. Záštitu nad krajským kolem soutěže převzal hejtman Michal Hašek.
Od roku 2001 získaly titul Jihomoravská vesnice roku obce Hroznová Lhota (2001), Blatnička (2002), Želetice (2003), Sivice (2004), Bořetice (2005), Kobylí (2006), Terezín (2007), Vísky (2008), Lužice (2009) a Krásensko (2010).

Letošního ročníku krajského kola soutěže se zúčastnilo celkem 19 obcí, které byly hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce.

Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže se uskuteční dne 10. září 2011 v Luhačovicích, v rámci konání Mezinárodního dětského folklorního festivalu Písní a tancem.

Další informace k soutěži jsou na www.vesniceroku.cz .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK