Michal Hašek dojednal s politiky podporu šampionátu v příštích letech

Přímo na motocyklové Velké ceně v Brně se dnes na podnět jihomoravského hejtmana Michala Haška dohodli politici na podpoře šampionátu i v příštích letech.

Jednání se účastnil jihomoravský hejtman Michal Hašek, za město primátor Roman Onderka, za vládu ministři dopravy a školství Pavel Dobeš a Josef Dobeš, za brněnský automotodrom Karel Abraham. "Jsem velmi rád, že se v průběhu závodu podařilo dát dohromady sestavu, která učinila dohodu, jež se týká spolufinancování příštích ročníků Velké ceny motocyklů z veřejných zdrojů," řekl Michal Hašek. Ocenil, že do Brna ministři dopravy a školství dorazili a společně s komunálními politiky našli řešení pro příští roky. "Za Jihomoravský kraj mohu říci, že pro příští rok a další dvě následující léta navrhnu podporu deseti milionů korun, které poputují na úhradu zalistovacího poplatku," řekl Hašek.

Jihomoravský hejtman zároveň vzkázal členům vlády a ministru financí Miroslavu Kalouskovi, kteří odmítli závody podpořit penězi, že brněnská Grand Prix není Matějská pouť, ale největší sportovní akce na území České republiky. "Kdyby stál tento okruh deset kilometrů za Prahou, tak bychom se nebavili o tom, jestli dá vůbec pan Kalousek dotaci, ale jaká bude její výše," poznamenal hejtman.

Finanční dotace Velké ceně České republiky do příštích let nakonec v Brně v neděli slíbila ministerstva školství a dopravy, obě vedená politiky Věcí veřejných. "Ministerstvo školství na tento podnik přispívalo i v minulých letech. Jde o podnik, který je znám v celé republice. Podle některých odhadů dokáže každoročně vygenerovat ekonomický přínos ve výši dvou set milionů korun. Myslím si tedy, že jeho podpora je více než vhodná," řekl ministr Josef Dobeš. Ministr dopravy Pavel Dobeš prohlásil, že "motorky do Brna patří a Velká cena musí pokračovat". "Kdyby motorky zmizely, těžko bychom je dostávali zpátky," řekl.
foto JMK