Velká cena přilákala do Brna statisíce mototocyklových fanoušků

Vítěze kategorie stopětadvacítek dekoroval jihomoravský hejtman

Motocyklová Velká cena ČR, která je divácky nejatraktivnějším sportovním podnikem v Jihomoravském kraji, přitáhla o tomto víkendu (12. – 14. 8. 2011) na brněnský automotodrom statisíce motocyklových fanoušků.

Vítězem třídy do 125 ccm se na Masarykově okruhu stal německý jezdec Sandro Corteze na stroji Aprilia. Vítěze těchto závodů, které byly dramatické až do poslední zatáčky, dekoroval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Český jezdec Jakub Kornfeil z jihomoravského Rohatce skončil ve stejné kubatuře na výborném sedmém místě.

Hejtman Michal Hašek již dříve zdůraznil význam motocyklové Velké ceny v Brně nejen pro region ale pro prestiž celé ČR. Opakovaně tak v této věci jedná s politickými představiteli na všech úrovních (přímo na brněnském automotodromu dnes jednal například s ministrem školství Josefem Dobešem a ministrem dopravy Pavlem Dobešem). "Jihomoravský kraj a jeho centrum Brno mají několik silných značek, které region, město i celou ČR reprezentují v celém světě. Jednou z těch nejvýraznějších je Automotodrom Brno, pravidelný hostitel jedné z nejprestižnějších motoristických akcí na světě - Mistrovství světa silničních motocyklů. Jen na ně přijede každý rok přes 200 tisíc fanoušků. Bohužel budoucnost této akce je neudržitelná bez aktivní podpory veřejného sektoru. Další osud Grand Prix České republiky je typickým příkladem pro možnou spolupráci regionálních a celostátních politiků. Doufám tedy, že se podaří najít systémové řešení, které umožní Automotodromu Brno jednat o pořádání Grand Prix na mnoho let dopředu," vyjádřil přání hejtman Michal Hašek. Jihomoravský kraj letos přispěl na pořádání Velké ceny v Brně osmi miliony korun.

Ve dvěstěpadesátkách v Brně zvítězil Ital Andrea Iannone (Suter) a v královské kubatuře MotoGP dominoval Australan Casey Stoner na Hondě. 

foto JMKfoto JMKfoto JMK