Hejtman jednal s představiteli společnosti Lufthansa

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes přijal zástupce společnosti Lufthansa a zahájil jednání o možnostech nového leteckého spojení Brna včetně prezentace Letiště Brno, a.s.

„Dnes začala úvodní jednání Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna s leteckou společností Lufthansa o její možné participaci na leteckém spojení našeho regionu. Nynější mise Lufthansy je testovací a rozhodně nepadne žádné definitivní rozhodnutí. Angažuji se osobně jako hejtman, protože mám zájem na kvalitním leteckém spojení Moravy. Jsme atraktivní region pro investory, vědce i turisty. Zasloužíme si korektní přístup, který od Lufthansy na rozdíl od ČSA očekávám,“ řekl k průběhu jednání hejtman Michal Hašek. 

„Informoval jsem zástupce společnosti Lufthansa o našem regionu, o jeho rozvojových možnostech, o jeho potenciálu, který má jak v oblasti byznysu, vysokého školství nebo turistiky a cestovníhu ruchu. Dále jsem hovořil o možnostech rozvoje lázeňství, probrali jsme dopravní infrastrukturu. Předseda představenstva Letiště Brno a.s. Jiří Filip zástupce společnosti Lufthansa informoval o základních datech brněnského letiště, které vlastní Jihomoravský kraj,“ vyjmenoval některá z témat úvodního setkání hejtman.

„Věřím, že společnost Lufthansa zde získala zajímavé a nové informace, které povedou k myšlenkám o spolupráci společnosti s brněnským letištěm, resp. k tomu, aby se Lufthansa podílela na přímém leteckém spojení Brna s další destinací. Hovořili jsme také o současném postoji českého národního leteckého dopravce a z pozice předsedy Asociace krajů prohlašuji, že český národní dopravce preferuje jenom pražské letiště na úkor dalších regionálních letišť. Myslím si, že je to špatná a krátkozraká politika,“ konstatoval Michal Hašek, který zdůraznil, že jižní Morava má zájem být i nadále dobře dostupnou destinací a brněnské letiště k tomu je ideální branou.

Během následného kulatého stolu přiblížili zástupci krajského úřadu strategický profil Jihomoravského kraje, představitelé společnosti Lufthansa byli také seznámeni s komparativní studií globální dostupnosti města Brna. Následovaly prezentace jednotlivých významných hospodářských a vědeckovýzkumných projektů v Brně na jižní Moravě.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK