Jihomoravský kraj daroval žebětínským hasičům hasičské vozidlo

Jihomoravský hejtman Michal Hašek dnes spolu se starostou městské části Brno-Žebětín Vítem Beranem podepsal darovací smlouvu, kterou Jihomoravský kraj daruje této městské části hasičské vozidlo T 815 CAS.

Darovací smlouvu schválilo krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání na základě žádosti městské části Brno-Žebětín o převod nepotřebného majetku Jihomoravského kraje, pronajatého společnosti LETIŠTĚ BRNO a.s.. Hodnota darovaného hasičského vozidla činí podle znaleckého posudku 480 000 korun.
Letiště Brno má od letošního ledna novou letištní cisternovou automobilovou stříkačku (CAS) v hodnotě 12 milionů korun, jejíž pořízení bylo součástí projektu Doplnění infrastruktury letiště Brno-Tuřany, spolufinancovaného z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

„Jako šéf integrovaného záchranného systému jsem vždy pyšný, když mohu přinést nějakou dobrou zprávu. Jihomoravský kraj se snaží přispívat dobrovolným hasičům – od roku 2009 to činí každoročně 35 milionů korun, což je nejvíce v České republice. Profesionální a také dobrovolní hasiči totiž nasazují vlastní zdraví a mnohdy i životy, aby ochránili ostatní. I v této těžké době se mohou hasiči, ale také i policie na Jihomoravský kraj spolehnout – a to na rozdíl od současné vlády, která peníze bezpečnostním sborům bere,“ konstatoval při předávání vozidla, které původně sloužilo na letišti v Brně-Tuřanech, hejtman Michal Hašek. Starosta Žebětína Vít Beran poděkoval jménem městské části hejtmanovi za hasičské vozidlo, kterým bude disponovat místní hasičská zásahová jednotka. „Věřím, že vůz bude úspěšně sloužit nejen ku prospěchu městské části, ale celého Brna,“ řekl Vít Beran.

Při své návštěvě Žebětína hejtman Michal Hašek zavítal také na stavbu nové základní školy, kterou zde realizuje město za podpory evropských strukturálních fondů.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK