Hejtman Hašek vyrazil za jihomoravskými zemědělci

 

Jihomoravský hejtman a stínový ministr zemědělství ČSSD Michal Hašek dnes vyrazil na pozvání jihomoravské agrární komory na výjezd do zemědělských podniků v regionu. Postupně se seznámil s aktuálními problémy a stavem sklizně ve firmách na Znojemsku, na Břeclavsku a na Hodonínsku.


Zemědělci diskutovali s hejtmanem o problematice reformy společné zemědělské politiky EU, kde kritizovali neschopnost současné vlády vyjednat rovné a spravedlivé podmínky našim zemědělským podnikům, otázku prodeje státní zemědělské půdy, kde ministr Fuksa nevyjednal s EU možnost pokračování splátkového prodeje půdy našim zemědělcům ani přednost našich zemědělců a farmářů při nákupu státní půdy před cizinci. Dalšími tématy byly mj. nečekané náhlé zrušení podpory ministerstva zemědělství pro výstavbu bioplynových stanic, otázka podpory závlah a závlahových systémů v suchých oblastech regionu, podpora vinařství a vinohradnictví včetně nové výsadby vinic a fungování Vinařského fondu ČR, kde hejtman Hašek zastupuje Jihomoravský kraj v dozorčí radě.


Hejtman se v terénu zajímal také o aktuální průběh a výsledky letošních žní, zavítal do vinohradů i provozních středisek zemědělských podniků. „Politika současné vlády je směrem k zemědělcům a potravinářům jednoznačně nepřátelská a likvidační. Nominant ODS Fuksa je spíše ministrem velkoobchodních řetězců, energetické lobby a překupníků půdy než ministrem zemědělství a venkova. Bohužel namísto koncepčního řešení vážných problémů resortu a účinné pomoci zemědělcům se ministr věnuje natáčení sebepropagačních klipů na internet nebo opékání špekáčků s novináři na pražském výstavišti,“ konstatoval při dnešním výjezdu Michal Hašek.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK