Projekt Senioři sobě úspěšně pokračuje

 

 
Další pokračování projektu Senioři sobě – dotisk brožury nazvané „Ti za dveřmi mohou škodit“ -  představili dnes hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK Zdeněk Dufek.
Hejtman Hašek připomněl, že projekt Senioři sobě navazuje na dlouhodobou práci Jihomoravského kraje v oblasti prorodinné a seniorské politiky – ať jde o Senior pasy nebo zvyšování kapacit v sociálních pobytových zařízeních pro seniory. „Projekt Senioři sobě patří mezi preventivní projekty. Brožura obsahuje informace pro seniory, jak se chovat v různých situacích, jak se chránit před okradením, jak předcházet riziku přepadení, jak se vyhnout podvodu. Snažili jsme se touto jednoduchou formou dát seniorům základní informace, aby se lépe zorientovali a zvládali nástrahy, které s sebou bohužel současná doba přináší. Zájem o projekt Senioři sobě je velký jak ze strany seniorů, tak od starostů měst a obcí. Z krajského rozpočtu jsme vydali na tento projekt asi půl milionu korun, v oblasti bezpečnosti a prevence před kriminalitou bylo proškoleno 2 500 seniorů,“ zdůraznil hejtman Hašek.
Právě z důvodu velkého zájmu došlo k dotisku brožury s informacemi o bezpečnostních opatřeních pro seniory v celkovém počtu 11 000 kusů. V následujících dnech si ji vyzvednou zástupci 96 obcí na jižní Moravě.
Drahomíra Rutarová, jedna z možných adresátů bezpečnostní brožury, poděkovala za vznik takovéto učebnice prevence pro každý den a vyjádřila přesvědčení, že i díky ní začne ubývat případů okradených a přepadených seniorů.
Předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK Zdeněk Dufek doplnil, že snahou kraje je dostat tyto informace k co nejširšímu spektru veřejnosti. Městské a obecní úřady je mohou otisknout ve svých zpravodajích: „Prevence není nikdy dost,“ uvedl.


foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK