Představení Vědecko-technologického parku Morava – Záhorie

 

Možnost vzniku Vědecko-technologického parku (VTP) Morava – Záhorie představil dnes jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi zástupce společnosti Edymax Peter Beck.

S výstavbou tohoto vědecko-technologického parku se uvažuje v katastru měst Hodonín a Skalica. Záměr počítá např. se vznikem detašovaných pracovišť českých a slovenských vysokých škol, vytvoření kampusů pro mladé vědce, inovátory a výzkumníky i zřízení možných národních center výzkumu.
Prvním krokem vedoucím ke vzniku VTP by měl být podpis memoranda o spolupráci mezi městy Hodonín a Skalica, agenturami Czechinvest a SARIO (Slovenská agentura pro rozvoj investic a obchodu) a také mezi Jihomoravským krajem a Trnavským samosprávným krajem.
„Budu velmi rád, když vedle brněnských vědeckých a inovačních center vznikne takový česko-slovenský projekt v lokalitě Hodonína a Skalice, tedy v regionu s vyšší nezaměstnaností, který je dlouhodobě strukturálně postiženou oblastí Jihomoravského kraje. Poté, co se JMK podrobněji seznámí s celým projektem, jsme připraveni jednat o jeho podpoře,“ řekl k dnešní schůzce hejtman Michal Hašek.
 

foto JMKfoto JMK