Hejtman převzal symbolický klíč od Gymnázia v Brně-Řečkovicích

Symbolický klíč od Gymnázia v Brně-Řečkovicích převzal dnes hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek z rukou náměstka primátora Olivera Pospíšila. Akce se zúčastnil také předseda finančního výboru krajského zastupitelstva Zdeněk Dufek. Toto gesto uzavřelo předání budovy gymnázia z vlastnictví města Brna do majetku Jihomoravského kraje.

Šlo o součást majetkoprávních směn školních budov a pozemků, které schválilo krajské a městské zastupitelstvo letos na jaře.

Hejtman Hašek při převzetí klíče zdůraznil, že Jihomoravský kraj dal touto směnou jasně najevo, že Gymnázium v Brně-Řečkovicích má své místo v síti krajských gymnázií: „Také z hlediska nabídky oborů nebude navrhována žádná změna. Gymnázium ve stávající podobě bude pokračovat i v příštích letech. Navíc v těchto měsících a letech je možné čerpat prostředky z fondů Evropské unie, zejména na zateplení budov. Pokud ministerstvo životního prostředí v letošním roce otevře takový dotační program, Rada Jihomoravského kraje schválí příslušný investiční záměr a já doufám, že s podporou evropských fondů budeme moci v nejbližší době do budovy gymnázia investovat,“ řekl hejtman Hašek.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK