Výjezd radních po okrese Břeclav

Členové jihomoravské krajské rady po skončení svého středečního výjezdního zasedání v Břeclavi vyrazili na nejrůznější místa v okrese.

Například náměstek hejtmana Stanislav Juránek spolu s radními Marií Cackovou a Oldřichem Ryšavým v doprovodu předsedy finančního výboru zastupitelstva Zdeňka Dufka a ředitelky krajského úřadu Věry Vojáčkové zamířili do nově vybudovaného depa regionální správy SÚS JMK v Břeclavi. Výstavba nového areálu přišla na 34,6 milionu korun a byla financována v rámci úvěrového programu EIB Jihomoravského kraje. Její realizací byl odstraněn letitý problém dvou oddělených provozů SÚS JMK v Břeclavi dislokovaných v ulicích Sovadinova a Lidická. Výstavba areálu též přinese v porovnání s dosavadním stavem úsporu provozních nákladů a zkvalitní a usnadní řízení celé jednotky.

Radní se následně seznámili s objektem jízdáren na zámku Lednici, kde se plánuje výstavba multifunkčního centra. V Lednici zavítali také do Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity, aby pak v v areálu Yachtklubu Pavlov na Nových Mlýnech pokřtili novou loď Děvín.

Další členové Rady JMK se seznámili s protipovodňovými opatřeními ve městě Břeclav a v obci Bulhary, jiní zamířili na břeclavský terminál IDS a zdejší logistické centrum.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK