Jednala Bezpečnostní rada kraje

Jedna z možností návrhu státního rozpočtu počítá se škrty v oblasti bezpečnosti

V rámci jednání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje byli její členové informováni o tom, že jedna z možností návrhu státního rozpočtu na příští rok počítá s razantními škrty ministerstva financí v oblasti bezpečnosti.

„Nejde zatím o definitivní čísla, ale jedná se řádově o miliardy korun, o které by byl zkrácen rozpočet ministerstva vnitra. Bezpečnostní rada kraje se obává, že by to mělo přímý dopad do zajišťování veřejné služby s názvem bezpečnost obyvatel a to jak na jižní Moravě, tak v ostatních regionech České republiky,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek. „Vyzval jsem kolegyně hejtmanky a kolegy hejtmany, aby se během letních měsíců jednali o této věci s krajskými policejními řediteli a krajskými řediteli Hasičského záchranného sboru.

Připomínám, že letos Jihomoravský kraj podpořil policisty i profesionální hasiče celkovou částkou 20 milionů korun. Díky tomu tady nebyly zavřeny hasičské ani policejní stanice. Pokud by v příštím roce ministerstvo vnitra dostalo o několik miliard korun méně, tak by se tady objevil znovu velmi silný tlak na to, aby odešli hasiči a policisté z části teritoria. Podle mého názoru by to byla velmi špatná zpráva pro občany České republiky. Pokud se podaří sjednat o prázdninách společné jednání hejtmanů s vládou, budeme jednat i o této agendě,“ uvedl hejtman Hašek.
 

foto JMKfoto JMK