Zahájení Evropských her handicapované mládeže

Ve středu večer se v prostorách brněnského Besedního domu uskutečnilo slavnostní zahájení Evropských her handicapované mládeže Brno 2011. Účastníky her, které se konají pod záštitou jihomoravského hejtmana Michala Haška, v moravské metropoli přivítal náměstek hejtmana Stanislav Juránek.

Evropské hry handicapované mládeže Brno 2011 jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí s tělesným postižením. Očekávaným počtem účastníků ze zahraničí, rozsahem sportovní části i doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu, která přesahuje hranice Jihomoravského kraje i České republiky. Akce navazuje na dva úspěšné předchozí ročníky.

Hlavním posláním projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit do společnosti. Účast na mezinárodní akci, na kterou se dostaví výpravy z jedenácti zemí Evropy (tradičními účastníky jsou například výpravy z Ruska, Bulharska, Finska) má velký motivační potenciál. Podrobnosti na http://www.emilnadace.cz/evropske-hry-brno-2011/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK