Návštěva lichtenštejnské princezny na jihu Moravy

Princeznu Marii-Piu Kothbauerovou, velvyslankyni Lichtenštejnského knížectví v Rakousku s gescí pro ČR, přijal v úterý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Spolu se členem Rady JMK Davidem Mackem hovořil Michal Hašek s velvyslankyní o pozvání lichtenštejnského ministra hospodářství i s podnikateli do Jihomoravského kraje na podzim letošního roku nebo o možnosti vybudování lektorátu českého jazyka v Lichtenštejnsku. Mezi tématy zazněly i informace o chystané výstavě betlémů Jiřího Netíka v prosinci ve Vaduzu.

Velvyslankyně se při své návštěvě Brna setkala také s veřejným ochráncem práv – ombudsmanem - Pavlem Varvařovským a navštívila též předsedu ústavního soudu Pavla Rychetského a nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Naposledy zavítala velvyslankyně Maria-Pia Kothbauerová na jižní Moravu, když doprovázela lichtenštejnského knížete Hanse Adama při jeho soukromé návštěvě letos na jaře - v dubnu se představitelé Lichtenštejnského knížectví setkali se zástupci krajské samosprávy a spolu s hejtmanem Michalem Haškem navštívili také Masarykovu univerzitu, kde byla knížeti předána Velká zlatá medaile MU.
foto JMKfoto JMKfoto JMK