Mezinárodní podnikatelské fórum na brněnském výstavišti

V rámci Národní výstavy zvířat a zemědělské techniky, kterou v těchto dnech hostí brněnské výstaviště, se v prostorách Rotundy uskutečnilo Mezinárodní podnikatelské fórum. Na fóru se prezentovali zástupci zemědělských podniků z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Ukrajiny, kteří realizují úspěšné podnikatelské projekty v živočišné výrobě.

Na podnikatelském fóru za Jihomoravský kraj vystoupil náměstek hejtmana Ivo Polák, který konstatoval, že místo konání akce nebylo vybráno náhodně, Jihomoravský kraj totiž patří k regionům s výrazným ekonomickým potenciálem. Na vysoké úrovni je i jihomoravské zemědělství – zemědělská půda tvoří 60 % výměry regionu. „Tradice zemědělství na jižní Moravě a jeho podpora je proto dlouhodobou prioritou vedení kraje. Snažíme se jej podporovat všemi formami, které nám legislativa umožňuje: Program rozvoje venkova dosáhl letos rekordní výše jednaosmdesáti milionů korun, finančně podporujeme řadu profesních organizací. Na přímou podporu zemědělství je letos v krajském rozpočtu vyčleněno více než 12 milionů korun. Spoluorganizujeme soutěže, podporujeme farmářské trhy i prodeje ze dvora, každý rok pořádáme krajské dožínky. V neposlední řadě na středních školách zřizovaných Jihomoravským krajem podporujeme ty obory vzdělání, které souvisí s výrobou potravin, jejich prodejem či gastronomií,“ konstatoval na podnikatelském fóru Ivo Polák.

Národní výstava zvířat a zemědělské techniky je přehlídkou hospodářských zvířat, prezentací chovatelských technologií a technologií pro výrobu krmiv, novinek a trendů v oblasti živočišné výroby, přehlídkou zemědělských strojů a zařízení. Zvýrazněným tématem letošního ročníku je biomasa. Podrobnosti na www.vystavazvirat.cz .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK