Ocenili nejlepší učně plaketami Českých ručiček

Za přítomnosti představitelů Jihomoravského kraje byli ve středu v brněnském divadle Reduta oceněni nejlepší učni v rámci přehlídky České ručičky.

Náměstci hejtmana Václav Božek, Stanislav Juránek a Václav Horák předali ocenění Českých ručičky dvaceti vítězům dvaceti odborných učňovských soutěží. Soutěže v prvních třech oborech se konaly již na podzim roku 2010, zbylých 17 soutěží probíhalo na území celé České republiky od března do května 2011. Organizační výbor Českých ručiček se rozhodl letos ocenit i šest zasloužilých pedagogických pracovníků reprezentujících jednotlivé resorty, které se na přehlídce podílejí.

České ručičky jsou přehlídkou vítězů národních a mezinárodních učňovských soutěží odborných dovedností dvaceti vybraných oborů (od automechanika, přes cukrářku, číšníka, dřevorubce, instalatéra, klempíře, kosmetičku, kuchaře, pokrývače, tesaře až po zahradníka či zámečníka). Smyslem přehlídky je zejména podpora rozvoje řemesel a posílení postavení učňovského školství v očích veřejnosti. Vyhlašovatelem přehlídky České ručičky je Jihomoravský kraj spolu s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, ministerstvem průmyslu a obchodu, ministerstvem zemědělství, ministerstvem práce a sociálních věcí, Hospodářskou komorou České republiky, CzechInvest a Svazem českých a moravských výrobních družstev. Organizátorem je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště stavební, Brno-Bosonohy.

Podrobnosti o přehlídce České ručičky na: http://www.ceskerucicky.org/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK