Konference k tématu budování firemních školek v kraji

Tématu budování firemních školek v kraji byla věnována konference, která se ve středu uskutečnila v Brně v prostorách školicího centra krajského úřadu na Cejlu.

Konferenci zahájila krajská radní Marie Cacková, která přítomné přivítala jménem jihomoravského hejtmana Michala Haška, který nad celou akcí přijal záštitu. Na konferenci se hovořilo nejen o zákonných podmínkách pro založení firemní školky, o souvisejících daňových výhodách či roli zaměstnavatelů ve službách péče o děti, ale přítomní se mohli seznámit také s praktickými zkušenostmi organizací a firem, které firemní školky provozují.

Jak konstatovala Marie Cacková, zřízení firemní školky zvažuje také jihomoravský krajský úřad. Podpora nejen mladých rodin, ale pomoc dětem a jejich rodičům obecně, je jednou z hlavních priorit Jihomoravského kraje - ať jde o podporu Mateřských center, tábory pro děti z rodin, které se ocitly v nepříznivé finanční situaci, soutěž „Společnost přátelská rodině v Jihomoravském kraji“ nebo dotační program na zřízení Family pointů. Kraj má též schválenou koncepci rodinné politiky. Viditelnou formou pomoci rodinám s dětmi je také projekt slev pro rodiny s dětmi - Rodinné pasy. Na jižní Moravě projekt funguje již od roku 2006 a to s velkým úspěchem, za dobu své existence se myšlenka takto pomáhat rodinám navíc rozšířila do poloviny ČR.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK