Veselské házenkářky – mistryně republiky – přijal hejtman Hašek

Úspěšné házenkářky HC Britterm Veselí nad Moravou, které nedávno získaly titul mistryň ČR, přijal dnes jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Hejtman spolu s předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Jiřím Jandou poblahopřál „veselským panenkám“ (tak se totiž házenkářkám ve Veselí nad Moravou říká) k zisku titulu a poděkoval jim za skvělou reprezentaci jižní Moravy. Jak následně konstatoval, vrcholový sport má na jižní Moravě své zázemí zejména ve své metropoli Brně. O to více je potěšující, že se díky hráčkám, nadšeným a obětavým funkcionářům, trenérům a sponzorům daří dlouhodobě a úspěšně provozovat házenou na Slovácku, ve Veselí nad Moravou - městě s dvanácti tisíci obyvateli.

Michal Hašek si na setkání s hráčkami a představiteli klubu vyslechl podrobnosti k záměru družstva hrát prestižní Champions League. Družstvo z Veselí nad Moravou by tuto nejprestižnější evropskou soutěž absolvovalo jako první český tým po devíti letech. Posledním zástupcem České republiky v Champions League byla před devíti lety Slavie Praha, se kterou Veselanky sehrály letošní úspěšné finále play off interligy házenkářek. V posledním pátém střetnutí porazilo Veselí v Praze Slávii 28:21 a zvítězilo v sérii 3:2 na zápasy.

Házenkářky Veselí s letošním triumfem získaly třetí titul v historii – předtím se jim to povedlo v letech 2006 a 2009. V loňském roce byly v anketě Sportovec roku Jihomoravského kraje vyhlášeny nejlepším kolektivem.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK