Hejtman předal maturitní vysvědčení

Úspěšní absolventi Gymnázia Vídeňská převzali poukaz do kin na film Lidice

Maturitní vysvědčení převzali v pondělí přímo z rukou jihomoravského hejtmana Michala Haška absolventi brněnského gymnázia na Vídeňské.

O zahájení slavnosti v prostorách zastupitelského sálu krajského úřadu v Brně se postaral sbor Mladí madrigalisté. Před hejtmana Michala Haška a ředitele školy Pavla Faltýska pak postupně předstupovali úspěšní studenti, aby převzali vysvědčení. Akce se zúčastnil také předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK Zdeněk Dufek.

Jak konstatoval Michal Hašek, složení maturity se vždy pokládá za vstup do dospělého života – pro letošní maturanty byl navíc tento vstup zkomplikován „premiérou“ státní maturity. „Vy jste uspěli všichni. To je výsledek v poměrech jižní Moravy i celé České republiky neobvyklý. Jste budoucí elita Jihomoravského kraje. Věřím, že jsou mezi vámi budoucí úspěšní vědci, umělci, ekonomové a zástupci dalších profesí a povolání. Chci vám popřát, abyste byli vždy pyšní na to, že jste absolventy Gymnázia Vídeňská. Pedagogům gymnázia přeji, aby vždy byli pyšní na každého z vás,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Úspěšní maturanti kromě vysvědčení převzali také poukaz do kin na film Lidice. Podle svého zájmu si jej mohou až do 13. července vyměnit za vstupenku v brněnském Velkém špalíčku a v Multiplexu Olympia v Modřicích.

Na základě rozhodnutí krajské rady byly osloveny všechny střední školy zřizované krajem, do kterých bylo následně distribuováno 3500 poukazů na tento film. Podle hejtmana Haška je důležité, aby mladá generace znala národní historii a seznámila se v případě vlastního zájmu s lidickou tragédií prostřednictvím tohoto nového českého filmu.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK