V Olomouckém kraji odstartuje dětská olympiáda

Hry 5. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2011

Celkem 362 členů výpravy Jihomoravského kraje odjíždí na Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR, která se koná v termínu 21. - 26.6. 2011 v Olomouckém kraji.

Účastníci budou startovat ve 20 sportovních, dvou kulturních a také třech soutěžích pro handicapovanou mládež.
Soutěže budou probíhat na sportovištích v Olomouci, jejím blízkém okolí a také v Prostějově. Pořadatelé kromě sportovního programu přichystali pro účastníky velmi zajímavý doprovodný program. Celá akce bude zahájena slavnostním ceremoniálem v úterý 21. 6. od 19:30 hod.na Andrově fotbalovém stadionu, kde se představí všech čtrnáct reprezentací krajů ČR.
Nominační výběry jednotlivých sportů a odvětví měly na starost krajské sportovní svazy a nominace Jihomoravského kraje se připravovala téměř rok.

Sportovní ale také umělecké talenty letos na plochu s vlajkou Jihomoravského kraje doprovodí Ivana Večeřová, basketbalistka, účastnice OH v Pekingu a vicemistryně světa v basketbalu z roku 2010.
K výpravě se v průběhu Her připojí i další vynikající sportovci a sportovní legendy našeho kraje. Gymnastka Věra Růžičková, zlatá medailistka z OH v Londýně 1948, Jiří Daler, olympijský vítěz v cyklistice z Tokia 1964 a také Svatopluk Buchta, mistr světa v cyklistice z roku 1984.

Věříme, že právě účast těchto sportovních hvězd bude kromě celé akce, na které se očekává účast více jak 5000 dětí a mládeže, také další motivací pro naše sportovce a umělce a inspirací pro jejich další životní kroky.
Informace z průběhu Her 5.LODM budou zveřejňovány na www.olympic.cz/odm2011 a stránkách výpravy JMK www.jmkodm.cz .