Pátý ročník Czech Street Party nalákal tisíce návštěvníků

Jedna z největších českých kulturních událostí roku, tradičně pořádaná v Bruselu Stálým zastoupením ČR při EU, českými a moravskými  kraji a dalšími institucemi ČR, letos proběhla 17. června.

Jako již tradičně přitáhla akce své příznivce na kulturní, gastronomické a inovativní zážitky. Na pódiu se vystřídali čeští hudební interpreti Chinaski, Ready Kirken, Banjo Band Ivana Mládka, Tonya Graves a En.dru a návštěvníci festivalu měli možnost ochutnat gastronomické speciality českých a moravských regionů.

Jihomoravský kraj příchozím ve spolupráci s inovativní a původně studentskou firmou LifeWeb Interactive inkubovanou v Jihomoravském inovačním centru zdarma nabídnul anglickou a českou mobilní aplikaci „Průvodce vínem do mobilu“, která představuje atraktivní formou moravské a české vinařství.

Dále na Street party byla prezentována firma Bender Robotics, která je taktéž inkubovanou firmou v Jihomoravském inovačním centru. Nejznámějším výrobkem firmy je první český autonomní robot Advee, který pomáhá s propagací a reklamou na různých společenských akcích, jako jsou veletrhy, plesy či konference. Robot pomáhal například s tombolou a vítáním účastníků na letošním českém plese v Bruselu.
foto JMKfoto JMKfoto JMK