Jihomoravský kraj a společnost Kordis - JMK informovaly o připravenosti na čtvrteční stávku

Připravovaná opatření Jihomoravského kraje, společnosti Kordis - JMK a složek Integrovaného záchranného systému JMK během čtvrtka 16. června 2011 byla tématem středeční tiskové konference v budově krajského úřadu.

Předseda Krizového štábu Jihomoravského kraje radní Zdeněk Pavlík uvedl, že České dráhy zabezpečují v omezené míře autobusy jako náhradu za vlakové spoje: „Je třeba říci, že to bude v opravdu omezené míře. Kdybychom do propočtů měli zahrnout celkové rozložení tratí v Jihomoravském kraji, tak je to asi 8 procent, v případě pouze těch nejfrekventovanějších tratí, kde tyto autobusy budou jezdit, tak se jedná zhruba o 17 procent náhrady“. Radní Pavlík také uvedl, že Správa a údržba silnic JMK nebude v den stávky provádět běžnou údržbu na hlavních komunikacích, aby nedocházelo ke kolizním situacím při očekávaném zvýšeném provozu.

Ředitel společnosti Kordis - JMK Jaromír Holec doplnil, že hlavní přestupní centrum bude před brněnským vlakovým nádražím. "Linky, které pojedou na sever od Brna, budou mít stanoviště hned vedle vchodu do hlavního nádraží. Linky, které pojedou na jih, budou stát na smyčce trolejbusů". Jak dodal, bude zajištěno i několik autobusů, které budou svážet pasažéry z klíčových uzlových bodů na okrajích Brna do centra města.

V pohotovosti budou ve čtvrtek také všechny složky Integrovaného záchranného systému. Jejich koordinátorem bude Krajské ředitelství Policie JMK.
 

Další podrobnosti ZDE (doc, 39 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK