Kulatý stůl byl věnován podnikatelským příležitostem v Srbsku

Podnikatelským příležitostem v Srbsku bylo věnováno úterní jednání v prostorách brněnského sídla krajského úřadu.

Přítomné přivítal náměstek hejtmana JMK Václav Božek. Náměstek hejtmana v této souvislosti zdůraznil, že Jihomoravský kraj dlouhodobě spolupracuje s regiony nejen sousedních států, ale i těch, které s Českou republikou nemají společné hranice. Mezi ty patří už více než osm let také Šumadijský okruh v centrálním Srbsku.

V dalším průběhu semináře se hovořilo například o podmínkách pro podnikání v městech a opštinách v regionu Šumadija a Vojvodina, o výhodách a podmínkách investování v bezcelní zóně Subotica nebo o úskalích daňového a účetního systému v Srbsku.

Kulatého stolu se spolu s podnikateli zúčastnili jak představitelé Jihomoravského a Olomouckého kraje a ministerstva průmyslu a obchodu, tak zástupci srbského velvyslanectví v ČR a tamních podnikatelských organizací. Kulaté stoly zaměřené na poskytnutí informací o podnikání a obchodních a investičních příležitostech v Srbsku se v prostorách krajského úřadu konají pravidelně od roku 2004 a jsou určeny pro podnikatele, majitele a vedoucí pracovníky firem.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK