Hejtman přijal úspěšné stolní tenistky Hodonína

Sedminásobné mistryně zavítaly na krajský úřad

V pondělí přijal hejtman Michal Hašek spolu s předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Jiřím Jandou v prostorách krajského úřadu hodonínské stolní tenistky – sedminásobné mistryně České republiky.

Tým stolních tenistek SKST ČSAD Hodonín získal letos svůj sedmý mistrovský titul a stal se tak nejúspěšnějším ženským klubem stolního tenisu v éře samostatné České republiky. Hejtman Michal Hašek ocenil zejména fakt, že se tak Hodonín prakticky stal hlavním městem ženského stolního tenisu v ČR.

Hodonínský klub vznikl v roce 1975 a od samého začátku byl zaměřen na ženský stolní tenis. Za dobu své existence má za sebou výchovu stovek dětských talentů, z nichž vyrostlo několik desítek reprezentantek ČR a tři účastnice olympijských her.

Poslední titul v řadě klub získal ve finálovém souboji se sousední Břeclaví. Vítězství vybojoval tým ve složení: Alena Vachovcová, Hana Matelová, Kateřina Pěnkavová, Ivana Pelcmanová, Ján Medvecký (trenér), Milan Kurka (sportovní manažer) a Richard Brhel (vedoucí družstva).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK