Michal Hašek a Kamil Jankovský jednali o spolupráci krajů a ministerstva pro místní rozvoj

Předseda Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek se dnes setkal s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským.

„Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský mě seznámil s aktuálními návrhy zákonů, které připravuje ministerstvo pro místní rozvoj a které se také dotýkají fungování krajů. Šlo v první řadě o novelu zákona o zadávání veřejných zakázek, kde jsme se dohodli na další komunikaci mezi ministerstvem pro místní rozvoj a Asociací krajů ČR, která připravuje svůj vlastní projekt prevence korupce a také v rámci tohoto projektu uplatní připomínky k novele zákona o zadávání veřejných zakázek,“ uvedl hejtman Hašek. K tématům jednání patřila také dokončovaná novela stavebního zákona a praktické aspekty ve fungování stavebních úřadů na úrovni obcí, měst a krajů.

„Požádal jsem ministra Janovského o koordinovaný postup ministerstva pro místní rozvoj a Asociace krajů ČR ve věci priorit kohezní politiky, tedy priorit pro budoucí finanční období Evropské unie mezi lety 2014 a 2020. Dohodli jsme se na společné schůzce zástupců Asociace krajů ČR a vedení ministerstva pro místní rozvoj. První by se měla uskutečnit už příští týden v rámci schůze Poslanecké sněmovny v Praze, následovat budou další pracovní jednání našich týmů. Byl bych rád, kdyby ministerstvo pro místní rozvoj prezentovalo současnou vládní pozici také na pravidelném jednání Rady Asociace krajů ČR, která se tentokrát uskuteční na konci června,“ řekl po jednání hejtman Michal Hašek.
foto JMKfoto JMK