Počet letů z Brna do Ruské federace se rozšiřuje

Hejtman Hašek: Nárůst počtu cestujících z brněnského letiště za čtvrtletí se meziročně zvýšil o 63 procent

O rozšiřování letů z Brna do Ruské federace informovali na úterní tiskové konferenci na brněnském letišti hejtman JMK Michal Hašek, předseda představenstva a.s. Letiště Brno Jiří Filip a představitelé společnosti Czech Connect Airlines - Andrey Zayakin, předseda dozorčí rady, a Hubert Pikl, ředitel pro rozvoj obchodu a místopředseda představenstva.

Hejtman Hašek vyjádřil radost, že se letiště Brno-Tuřany rozvíjí nejvíce ze všech regionálních letišť, které v minulosti převzaly kraje: „Největší radost mám z počtu pravidelných linek. Podařilo se zajistit zvýšení frekvence spojů do Ruské federace. 12. června odlétá krajská delegace podpořit další rozvoj turistiky, obchodu, výměny v oblasti vědy a výzkumu přímo do Petrohradu a Leningradské oblasti,“ uvedl hejtman Hašek, který připomněl další linky do Bergama, Říma, Londýna a Alicante.

„Letiště Brno ve spolupráci s vedením kraje jedná s dalšími přepravci, věřím, že na další tiskové konferenci oznámíme rozšíření portfolia leteckých linek o destinace, o kterých se na jižní Moravě už od jara hovoří, tedy Paříž či Brusel. Budeme jednat se společností Czechtourism, abychom propojili Brno jako významné studentské centrum v České republice také s jinými evropskými městy a budeme cílit speciálně na studenty vysokých škol. Jsme přesvědčeni, že do budoucna budou využívat stále více přímého leteckého spojení z Brna. Ve srovnání prvního čtvrtletí roku 2010 a 2011 nárůst počtu cestujících na brněnském letišti dosáhl 63 procent. Je to vynikající výsledek, jsem přesvědčen, že jde o nejlepší v naší zemi,“ dodal hejtman Hašek.

Předseda představenstva a.s. Letiště Brno Jiří Filip uvedl, že zavedení linky do Moskvy a Petrohradu nabízí cestujícím z Brna novou filozofii cestování: „Díky tomuto spojení a dohodám společnosti Czech Connect Airlines se otevírá zcela jiná dopravní cesta a navazující možnosti cestování dále na východ. Věřím, že nárůst cestujících bude nadále pokračovat.“

Jak uvedli představitelé společnosti Czech Connect Airlines, v březnu se původně začalo z Brna létat do Moskvy třikrát týdně, vzhledem k zájmu cestujících se počet letů rozšířil na čtyři týdně. „Většinu letů, pravidelných i charterových, budeme provozovat z Brna. Brněnské letiště považujeme za vhodné pro provozování našich letů,“ uvedl Andrey Zayakin, předseda dozorčí rady.
 

Další podrobnosti ZDE (doc, 93 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK