Hejtman Hašek předal čtyřicetitisící Rodinný pas

Brněnské letiště hostilo Mezinárodní den rodiny

Jubilejní čtyřicetitisící Rodinný pas předal jihomoravský hejtman Michal Hašek v neděli na brněnském letišti. U příležitosti zde konaného Mezinárodního dne rodiny do areálu letiště zavítalo více než 15 000 návštěvníků z řad rodin s dětmi.

Jihomoravský hejtman Michal Hašek spolu se svým náměstkem Václavem Horákem popřáli přítomným rodinám prožití hezkého dne na brněnském letišti. Jak dále uvedl Michal Hašek, brněnské letiště v těchto dnech usiluje o navázání pravidelného linkového spojení s Bruselem. „Brněnské letiště má v tomto roce šanci, aby bylo zprovozněno letecké spojení z Bruselu do Brna. V současnosti na stránkách bruselského letiště probíhá hlasování, kam by linka měla vést – zatím jsme těsně druzí za chorvatským Záhřebem. Já ovšem doufám, že do konce tohoto roku se objeví nová přímá letecká linka z Bruselu právě do Brna,“ informoval přítomné hejtman Michal Hašek.

Jubilejní 40 000. pas převzala z rukou jihomoravského hejtmana Michala Haška rodina Sršňova z Nýrova. Michal Hašek ocenil stále rostoucí zájem o projekt Rodinných pasů – na stejném místě před rokem totiž slavnostně předával pas s pořadovým číslem 30 000. V současnosti je v projektu registrováno více než 79 660 rodin, z toho celých 40 082 rodin je z Jihomoravského kraje. V rámci Rodinných pasů nyní poskytuje slevy na 3 780 poskytovatelů z řad firem, podnikatelů a nejrůznějších institucí.

Bohatý nedělní program nabídl také vyhlášení výsledků soutěže Čenda hledá supertalent, která je určena pro děti držitelů karet Rodinný pas a z dětských domovů. Přihlásit se mohla omladina ve věku od 5 do 17 let. Soutěže se zúčastnilo celkem 154 soutěžících z Jihomoravského kraje. Porota krajského kola soutěže Čenda hledá superstar, ve které zasedla také krajská radní Marie Cacková a vítěz Superstar Zbyněk Drda, vybrala pětici postupujících do celostátního finále. Celostátní superfinále soutěže se uskuteční 20. srpna v Šiklově mlýně v rámci akce Setkání rodin z krajů zapojených v projektu Rodinné pasy.

Rodiny s dětmi mohly v neděli zhlédnout také prezentaci letištní techniky a hasičské záchranné služby letiště, nechyběly ukázky práce cizinecké policie nebo policejních kynologů.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK