Hašek: Edvard Beneš se zasloužil o stát

Jihomoravský hejtman a 1. místopředseda ČSSD JUDr. Michal Hašek se dnes v Brně společně s válečnými veterány 2. světové války z Velké Británie, kteří jsou na návštěvě Jihomoravského kraje, zúčastnil vzpomínkového aktu na československého prezidenta dr. Edvarda Beneše.

Hašek ve svém projevu připomněl klíčové momenty životní i politické dráhy Edvarda Beneše, zejména zásluhy o vznik Československé republiky a její zahraniční politiku. Vzpomněl také tragické okamžiky Mnichova a následné nezměrné Benešovo úsilí o obnovení Československa a vybudování exilových struktur v Londýně, včetně prosazení kontinuity Československé republiky a zneplatnění mnichovské dohody. Michal Hašek na závěr připomněl i zákon č. 242/2004 Sb., kterým Benešovi vzdala hold Česká republika, když stanovila, že Edvard Beneš se zasloužil o stát, pro tento zákon Michal Hašek v roce 2004 hlasoval jako poslanec.

Po slavnostních projevech položili účastníci také věnce a květiny k soše prezidenta dr. Beneše u Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK