Radní zamířili do příspěvkových organizací kraje

Členové Rady JMK se po skončení svého středečního výjezdního zasedání ve Vyškově seznamovali přímo na místě s aktuálním fungováním a problémy jednotlivých příspěvkových organizací kraje.

Hejtman Michal Hašek spolu s dalšími členy rady při návštěvě vyškovského gymnázia poblahopřáli maturantům z oktávy A ke složení zkoušky dospělosti. Ocenili zejména úspěchy studentek Šárky Navrátilové a Charlotty Brunárové, které získaly Cenu Učené společnosti ČR za výjimečné vědecké aktivity středoškolských studentů pro rok 2011. S ředitelem gymnázia Václavem Klementem pak probírali zkušenosti školy i studentů s letošní premiérou státních maturit. Další zastávkou byla nemocnice Vyškov, kde měli radní možnost se zapojit do akce Dny hygieny rukou, nechat si zkontrolovat hygienu rukou pomocí UV lampy a nechat si poradit s provedením správné dezinfekce. Ředitelka nemocnice Věra Seidlová informovala hejtmana a další členy rady také o probíhající dostavbě areálu nemocnice.

Členové Rady JMK navštívili též ZŠ, OÚ a Dětský domov v Račicích, kde je ředitelka Libuše Hloušková seznámila s provozem školy v areálu zdejšího zámku.
Radní navštívili rovněž Domov pro seniory ve Vyškově a společnost Respono, která v oblasti odpodového hospodářství poskytuje komplexní služby pro téměř stovku obcí a měst.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK