Krajská rada jednala ve Vyškově

Tématem byla dopravní problematika i optimalizace školství

Posílení rozpočtu Správy a údržby silnic JMK o 88 milionů korun na opravy silnic II. a III. třídy po letošní zimě schválila krajská rada na svém středečním zasedání ve Vyškově.

„Vzhledem k tomu, že jsme letos na tuto oblast neobdrželi – na rozdíl od minulých let – prostředky od státu, přistoupili jsme k přeskupení v rámci krajského rozpočtu,“ oznámil po zasedání rady hejtman Michal Hašek. Tématem jednání představitelů samospráv Vyškova, Bučovic a Slavkova s reprezentací kraje byla kromě dopravní problematiky také optimalizace školství. „Uvažujeme o snížení počtu tříd osmiletých gymnázií na Vyškovsku ze tří na dvě – jedna by byla ve Vyškově a jedna v Bučovicích,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Juránek. „Jednáme také o sloučení středních škol ve Vyškově a Bučovicích, máme projekt společné jídelny, budeme hledat co nejlepší řešení,“ zdůraznil Stanislav Juránek. Změny po schválení výborem pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost se nyní projednávají se samosprávami měst a obcí. Rozhodnout by mělo zářijové zasedání krajského zastupitelstva, samotné změny by vstoupily v platnost od září 2012.

Rada rovněž doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí finančního daru ve výši 40 tis. eur Školskému spolku Komenský ve Vídni. „Prostředky jsou určeny na opravu školy , která v rakouské metropoli vyučuje žáky češtině,“ vysvětlil hejtman Michal Hašek.

Starosta Vyškova Jiří Piňos se na tiskové konferenci po jednání rady zmínil o projednávaných tématech a poděkoval krajským zastupitelům za spolupráci. Bučovický starosta Radovan Válek zdůraznil důležitost získání nových pracovních příležitostí pro Bučovicko, zejména na území dvou brownfieldů ve městě. Místostarosta Slavkova Jiří Doležel následně poděkoval za pomoc kraje při odstraňování následků loňských povodní a informoval o pokračující rekonstrukci slavkovského zámku, jehož fasáda bude příští rok opravena.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK