Podpora vinařům a vinohradníkům

O poskytnutí dotací v rámci dotačního programu „Podpora vinařství a vinohradnictví v JMK“ v celkové výši 1,565 mil. korun, které jsou určeny pro 35 žadatelů, dnes rozhodla Rada Jihomoravského kraje.

Jak uvedl hejtman Michal Hašek, dotace směřují do následujících oblastí: „Jde o podporu tradičních vinařských kulturních a propagačních akcí místního nebo regionálního významu. Dále se jedná o vybavení informačních středisek, zařízení pro konání výstav a pořizování informačních panelů a označníků na propagaci vinařství a vinohradnictví, pořízení technického vybavení, propagačních materiálů, webových stránek, softwarových aplikací a propagačních kampaní pro propagaci vinařství a vinohradnictví.“

Hejtman připomenul, že nejde o jediné prostředky, které kraj letos dává na podporu vinařství a vinohradnictví. „Příspěvek do Vinařského fondu činí 5 milionů korun, vedle toho schvalujeme samostatné příspěvky například na vinobraní. Na znojemské a mikulovské vinobraní už krajské zastupitelstvo schválilo po 300 tisících korunách“.


Přehled příjemců dotace ZDE (xls, 52 kB) a ZDE (xls, 45 kB).