Delegace kraje zahájila návštěvu Italské republiky a Svatého stolce

Výstava o kardinálu Josefu Beranovi s názvem "Milovat dobro, odporovat zlu" byla v pondělí zahájena v Římě na Papežské univerzitě Svatého Kříže. Mezi zástupci České republiky byla také delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem, která zahájila návštěvu Italské republiky a Svatého stolce.

Přítomni byli rovněž zástupci diplomatického sboru při Svatém stolci, akademici, zástupci Svatého stolce, bývalý nuncius kardinál Giovanni Coppa, zástupci Nepomucena a krajané.
Hejtman Michal Hašek a další představitelé kraje se po vernisáži zúčastnili také odhalení mramorové pamětní desky u hrobu svatého Cyrila v podzemí baziliky svatého Klimenta. Česká republika je poslední zemí z těch, které se hlásí k odkazu slovanských věrozvěstů, a která na tomto místě nebyla připomenuta.

Hlavním tématem třídenní mise delegace Jihomoravského kraje je podpora letecké linky Brno - Řím, spojená s prezentací Jihomoravského inovačního centra, Jihomoravského centra mezinárodní mobility, turistických možností jižní Moravy včetně jihomoravského vinařství. Součástí programu je také návštěva české papežské koleje Nepomucenum a generální audience u papeže Benedikta XVI.