Byl představen charitativní projekt Brno a jižní Morava bez hranic 2011

Charitativní projekt Brno a jižní Morava bez hranic a 6. ročník mezinárodního mítinku Velká cena Brna a Jihomoravského kraje v atletice představili účastníci tiskové konference, která se ve středu za účasti radního Jiřího Altmana uskutečnila v prostorách Centra VUT v Brně.

Jak uvedl ředitel projektu Michael Svoboda, součástí projektu je jak společný sportovní a zábavný integrační den pro děti a dospělé s různým postižením, žáky základních, středních a vysokých škol a děti z dětského domova, který se uskuteční 13. května, tak 6. ročník Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje 2011 - mezinárodní atletický mítink pro 100 reprezentantů, atletů z evropských států a ČR (koná se 17. května). Obě akce se uskuteční pod záštitou jihomoravského hejtmana Michala Haška. V případě atletického mítinku se přitom jedná o jeden z největších mezinárodních festivalů handicapovaných a zdravých mladých sportovců v Evropě - v roce 2010 například do Brna přijelo 1000 atletů z nejen evropských států.

Radní Jiří Altman konstatoval, že Jihomoravský kraj vyčlenil na Velkou cenu Brna a JMK v atletice v rozpočtu na letošní rok 400 tisíc korun jako dotaci VUT Brno. Na podporu sportovních aktivit a na využití volného času dětí a mládeže kraj pamatuje celkově desítkami milionů korun.

Více o akcích projektu na www.vutvbrne-festival.rajce.net .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK