Na rozvoj venkova bude rozděleno 81,25 milionu korun

 

Rada Jihomoravského kraje dnes schválila změnu dotačního programu „Program rozvoje venkova Jihomoravského kraje“ (PRV) spočívající ve zvýšení částky určené na dotační program z částky 80 mil. na 81,249 mil. korun. Rada zároveň doporučila krajskému zastupitelstvu schválit dotace vybraným žadatelům.

Letos poprvé mohly podávat žádost obce z ekonomicky slabších mikroregionů - Malé Hané, Horňácka a Vranovska, jejímž žádostem jsme vyhověli na 100 procent,“ uvedl hejtman Michal Hašek. „Celkem bylo podáno více než pět set žádostí. Finanční prostředky obdrží všichni žadatelé. Jsme jeden z mála krajů v ČR, který udržel nadstandardní výši financování rozvoje venkova. S ohledem na charakter našeho kraje to považuje koalice ČSSD a KDU-ČSL za klíčové. Chceme nadále rozvíjet venkov jako prostor, kde není třeba, aby mladí lidé odcházeli do měst. Považuji to za velmi významné rozhodnutí k rozvoji venkova, klíčové v letošním roce,“ zdůraznil hejtman Hašek.


Charakteristika jednotlivých dotačních titulů, přehled celkové výše dotací Programu rozvoje venkova a přehled návrhu dotací dle dotačních titulů ZDE (doc, 66 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK